Ludzie i style

Narzuta na łóżko do sypialni - o czym pamiętać podczas wyboru?

Materiały klienta
Sypialnia, a konkretnie łóżko, jest jednym z punktów centralnych każdego domu – to tutaj spędzamy dużą część każdej doby, odpoczywając i śpiąc.

Aby sypialnia stała się naszym małym sanktuarium komfortu, musimy stworzyć przestrzeń piękną, spokojną i wyciszającą. Jednym z elementów, wpływających na to, czy uzyskamy taki efekt, jest odpowiednie dobranie wykończenia naszej aranżacji łóżka – czyli ozdobnych poduszek, ale przede wszystkim narzuty.

Sypialnia w dobrym stylu

Narzuta na łóżko - modny dodatek do Twojej sypialni, który nie tylko otuli i ogrzeje w trakcie snu, ale idealnie uzupełni wystrój całego wnętrza! Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzamy sypialnię, narzuta jest dodatkiem, który obowiązkowo musi zagościć na naszym łóżku. W ciągu dnia chroni naszą pościel przed kurzem i zabrudzeniami, a w nocy może być dodatkową warstwą, którą się przykryjemy.

Dobrze dobrana narzuta powinna być odrobinę większa niż wymiary naszego łóżka – dzięki temu nie tylko nie będzie się zwijała na jego powierzchni, ale będziemy mieć również pewność, że dokładnie zasłoni boki materaca.

Narzuta idealna w dotyku

Narzuta może być wykonana z dowolnej tkaniny, jednak biorąc pod uwagę panujące trendy, możemy wyróżnić 3 najciekawsze rodzaje narzut: polarowa, dziergana oraz z naturalnego materiału, np. bawełny.

Narzuty polarowe są najcieplejsze i bardzo miękkie w dotyku. Mogą być gładkie, tłoczone lub nawet imitować futerko. Ze względu na ich rosnącą popularność, bez problemu znajdziemy taką w wymarzonym kolorze i idealnym rozmiarze. Narzuty dziergane, to inaczej koce robione na drutach. Ich cena będzie zależna zarówno od materiału, z jakiego są wykonane oraz od tego, czy zrobione były ręcznie czy maszynowo. Akrylowe narzuty będą najtańsze i jednocześnie najłatwiejsze w utrzymaniu w idealnym stanie, gdyż nie będą się mechacić i można je łatwo prać. Te z dodatkiem naturalnych, miękkich włókien, takich jak kaszmir czy wełna z alpak, będą najdelikatniejsze, a tym samym będą bardzo przyjemne w dotyku. Taka narzuta nada każdej sypialni bardzo przytulny charakter.

Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzamy sypialnię, narzuta jest dodatkiem, który obowiązkowo musi zagościć na naszym łóżku.Materiały klientaNiezależnie od tego, w jakim stylu urządzamy sypialnię, narzuta jest dodatkiem, który obowiązkowo musi zagościć na naszym łóżku.

Jeśli marzy nam się, aby nasza sypialnia była przede wszystkim minimalistyczna i prosta, idealna będzie narzuta wykonana z surowej bawełny. Ta sztywna tkanina o grubym splocie jest nie tylko bardzo stylowa, ale również nada naszej sypialni luksusowego charakteru.

Do wyboru do koloru... i do wzoru!

Kiedy już zdecydujemy, z jakiego materiału chcemy mieć wykonaną naszą narzutę, przyjdzie czas na wybranie jej koloru. Aby nasza sypialnia była miejscem pełnego relaksu, warto zdecydować się na jasne, spokojne kolory – biel, szarość, jasny błękit czy odcienie brązów i beżów. Kolory te będą świetnym pomysłem również dlatego, że taka kolorystyka nawiązuje do natury i przyrody, dzięki czemu pomoże nam uspokoić myśli po intensywnym dniu i spokojnie zapaść w sen.

Jeśli nasza sypialnia równolegle pełni rolę np. gabinetu albo po prostu spędzamy w niej naprawdę dużo czasu w ciągu dnia, możemy wybrać bardziej kolorową, radosną narzutę. Nada to całemu pomieszczeniu żywszy i bardziej inspirujący do działania charakter, dzięki czemu łatwiej będzie nam pracować, pomimo bliskości naszego łóżka, kuszącego drzemką.

Na szczęście narzuta jest takim elementem wystroju, który łatwo można zmienić! Nie musimy się ograniczać i możemy sobie pozwolić zarówno na stonowaną kolorystycznie narzutę, jak i intensywnie wielobarwną oraz stosować je zamiennie!

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Dlaczego Donald Trump nie zatańczy na TikToku?

Gdy jedni prezydenci pokazują się na TikToku, inni próbują go zbanować. Popularna wśród młodzieży – i nie tylko – aplikacja już została usunięta z Indii. Następne będą USA?

Michał R. Wiśniewski
12.07.2020
Reklama