Ludzie i style

Były agent pozywa Lewandowskiego, internet wydaje wyrok

Robert Lewandowski i Cezary Kucharski, 2010 r. Robert Lewandowski i Cezary Kucharski, 2010 r. Artur Chmielewski / Forum
Cezary Kucharski, znany głównie z tego, że był menedżerem, a potem byłym menedżerem Roberta Lewandowskiego, wytoczył przeciw byłemu podopiecznemu ciężkie działa.

Z informacji, które ujrzały już światło dzienne, wiadomo, że Kucharski domaga się od Lewandowskiego astronomicznej kwoty 40 mln zł. Takie żądanie znajduje się w pozwie, bo Kucharski wystąpił już na drogę sądową. Nie wiadomo, czy chodzi tylko o uregulowanie zaległości z okresu ich długoletniej współpracy, czy też w grę wchodzi jakieś odszkodowanie.

Lewandowski i Kucharski. Kiedyś nierozłączni

Ale to nie jedyne zmartwienie gwiazdora. Według doniesień „Spiegla” Lewandowski ma mieć na sumieniu nieprawidłowości podatkowe, niezgodne z prawem dysponowanie dla prywatnych celów pieniędzmi, jakie znajdowały się na koncie jego firmy (RL Management), oraz udzielenie spółce swojej żony Anny pożyczki, która nigdy nie została zwrócona. Dziennikarze twierdzą, że takie zarzuty stawia Lewandowskiemu właśnie Kucharski. Jednocześnie opublikowali kopie przelewów mających być potwierdzeniem opisywanych sensacji. Z obozu Lewandowskiego popłynęło wyjaśnienie, że Kucharski domagał się pieniędzy, które mu się nie należą. A ponieważ ich nie otrzymał, posunął się do donosu.

Jeszcze kilka lat temu wydawali się nierozłączni. Kucharski został powiernikiem kariery Lewandowskiego, dobrze doradzał w kwestii wyborów, jakie należy podjąć z myślą o podboju futbolowego świata, pomagał w interesach. Ale potem nastąpiło głośne rozstanie. Wedle słów Kucharskiego Lewandowski uznał, że płaci swojemu menedżerowi za dużo, zażądał renegocjowania umowy, postawił ultimatum: mniejsza prowizja albo do widzenia.

Od słowa do słowa – okazało się, że do miodowych lat już nie ma powrotu. Lewy związał się z jednym z najbardziej kontrowersyjnych agentów piłkarskich na rynku Pinim Zahavim. Prawdopodobnie z nadzieją, że ten załatwi mu transfer z Bayernu Monachium do któregoś z równie gigantycznych rywali. Znalezienie Lewandowskiemu nowego pracodawcy się nie powiodło, a swój głód wielkiego sukcesu zaspokoił całkiem niedawno, wygrywając z Bayernem Ligę Mistrzów.

Publiczne pranie brudów w futbolu

Niezależnie od tego, jaki ta sprawa będzie miała finał, sądząc po komentarzach w internecie, opinia publiczna już wydała wyrok. Lewandowski pewnie nie jest święty, bo przecież wiadomo, że piłkarze zarabiający obłędne pieniądze mają alergię na fiskusa, ale również mają złych doradców (vide przypadki Messiego i Ronaldo, których przed więzieniem za machinacje podatkowe uchronił tylko ich status półbogów). A Kucharski jest winny pożałowania godnego donosicielstwa, bo jak wiadomo, menedżerowie to pijawki, a na dodatek ma motyw – odejście Lewandowskiego pociągnęło kolejne i dziś, jak wynika z oficjalnie dostępnych informacji, jedynym piłkarzem pozostającym w jego „stajni” jest Krystian Bielik. Taka jest cena publicznego prania brudów. Ale wszystko wskazuje na to, że akurat takie opinie Cezary Kucharski wrzucił już w koszty.

Czytaj też: Jak zarobić na piłce nożnej

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną