Ludzie i style

Idzie lato, dostosuj zegarek do stroju

Materiały klienta
Wygląd czasomierza tradycyjnego winien być minimalistyczny oraz osłabiony, dzięki czemu nie przyciąga zbytnio uwagi, jednak stanowi on dokładnie dobranie modnego stroju.

Tradycyjne czasomierze nie opierają się wpływom krótkotrwałej popularności oraz mają doskonały design. Powłoka winna być stosunkowo niewielka, natomiast prowadzące odcienie tarczy to biel czy czerń. Najlepiej, by zegarek miał rzemienny pasek, niemniej teraz jeszcze powszechniej uznawane są również niezwykle delikatne bransoletki. Eleganckie zegarki zaznaczają także status właściciela i podają duży prestiż oraz warsztat fabryki, jaka stworzyła tak wielkie arcydzieło sztuki zegarmistrzowskiej. Natomiast, jak dobrać zegar do stroju?

Wygląd czasomierza tradycyjnego winien być minimalistyczny oraz osłabiony, dzięki czemu nie przyciąga zbytnio uwagi, jednak stanowi on dokładnie dobranie modnego stroju. Tradycyjne czasomierze nie opierają się wpływom krótkotrwałej popularności oraz mają doskonały design. Powłoka winna być stosunkowo niewielka, natomiast prowadzące odcienie tarczy to biel czy czerń. Najlepiej, by zegarek miał rzemienny pasek, niemniej teraz jeszcze powszechniej uznawane są również niezwykle delikatne bransoletki. Eleganckie zegarki zaznaczają także status właściciela i podają duży prestiż oraz warsztat fabryki, jaka stworzyła tak wielkie arcydzieło sztuki zegarmistrzowskiej. Natomiast, jak dobrać zegar do stroju?

Jak wybrać zegar do ubioru?

Generalna reguła doboru czasomierzy jest niezwykle prosta: im bardziej formalny jest ubiór, tymże zegar winien być niezwykle osłabiony. Przy luźnych ubiorach każualowych oraz sportowych praktycznie każdy model czasomierza jest dopuszczalny. A na przeciwległym końcu odzieżowej skali, więc przy strojach formalnych (frak, smoking, żakiet), jedynym dobrym doborem jest doskonały zegar o konkretnym wzornictwie, na ciemnym pasku. Wobec dużej różnorodności typów czasomierzy oraz wykorzystywanego wzornictwa, ciężko określić jednoznaczne założenia wyboru.

Elegancki zegar męski jako podstawa formalnego dress code

Wybierając zegarek do garnituru, należy dobrze przeanalizować wszystko, co powiązane jest z doborem, gdyż zegar garniturowy stanowi ważny szczegół eleganckiego outfitu. Jest parę wskazówek, wskazujących na to, czym się sugerować oraz naprawdę, należałoby się do nich dopasować. Podkreśla się przede wszystkim, iż elegancki zegarek męski dostępny w zegarkicentrum.pl do garnituru winien być współmierny do ciała mężczyzny. Oraz jednak od paru sezonów są modne czasomierze z wysoką tarczą, to takie rodzaje specjaliści radzą dostosowywać do casualowych stylizacji. Średnica doskonała w wypadku czasomierza zakładanego do drogiego stroju winna mieć od 35 do 40 milimetrów. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy mężczyzna ma wielki nadgarstek.

Zegar do garnituru – przede wszystkim prostota

Dobór akcesoriów do eleganckiego stroju to dość karkołomne zadanie, jakie potrzebuje zwrócenia uwagi na mnóstwo elementów. Natomiast jeżeli skoncentrujemy się na pierwszych regułach, bez kłopotu sobie z nim poradzimy. Już na samym początku należałoby podkreślić, iż nie każdy zegar męski będzie pasował do garnituru. Zegarki sportowe o niebanalnych wyglądach niestety nie będą doskonałym doborem do tak drogiego stroju. Powinniśmy zatem unikać niestosowanych połączeń i kierować się określoną regułą, iż mniej z zasady oznacza więcej. Stawiając na klasykę i prostą formę, otrzymujemy nie jedynie zegar o wszechstronnym przeznaczeniu, lecz także dodatek, jaki będzie pasował do każdego ubioru oraz sytuacji.

Strój casualowy

To styl zbliżony do sportowego garnituru, tylko swobodniejszy. Pasować zatem będzie do niego dużo czasomierzy. Czasomierze mogą być tu większe oraz grubsze i z mocnymi odcieniami na tarczy, wskazówkach czy pasku. Może to być zegarek na pomarańczowym rzemyku oraz z pomarańczowymi wskazówkami. Oraz to nie jedynie dla pań. Pasuje do swetra, luźnej koszuli oraz skórzanej kurtki. Pamiętaj o tymże, iż do stroju casual pasują ekstrawaganckie czasomierze, natomiast gdy wybierzesz taki do stroju, pamiętaj by zneutralizować pozostałe elementy. Niech zegar na czerwonym rzemyku oraz z czerwoną tarczą będzie głównym, charakteryzującym się detalem ubioru oraz niech nie gryzie się z pozostałymi akcesoriami, na przykład złotymi sznurówkami od butów.

zegarek męski VersaceMateriały klientazegarek męski Versace

Stylizacja sportowa- zegar sportowy

Na drugim końcu skali odnajdą się stylizacje bardziej wakacyjne co do jakich z pewnością nie trafione byłyby dobory czasomierza na rzemiennym pasku lub bransoletce, przy dużej temperaturze będą one po prostu niewygodne, mogą także wchodzić w reakcje ze skórą, wodą, lub piaskiem. Najdoskonalszy wyjściem będą czasomierze sportowe, koniecznie wodoszczelne, dobrym wyjściem będą także czasomierze ze wskazaniami strefy czasowej dla zagranicznych podróży. Obowiązuje pełna dowolność odcieni.

Jakie kobiece zegarki są obecnie najchętniej wybierane?

Kobiece czasomierze dostępne są w niezwykle wielu rodzajach. We współzależności od tego, jakie cechy są najistotniejsze dla kupującego, wybiera on dobrą firmę oraz model czasomierza. Także w stylu biznesowym charakteryzuje się cechy, jakie prezentują zegarki kobiece znanej firmy, które znajdziesz w sklepie https://zegarkicentrum.pl/zegarki-damskie/. Istotnym elementem wspólnym jest ich użyteczność, gdyż w wielu sytuacjach zegarek jest po prostu przydatny.

Mały lub duży? Wszystko w Twoich rękach

Zadbajmy także o to, by wielkość czasomierza była dobra. Jak to zrobić? Przede wszystkim postarajmy się dobrać zegar do wielkości własnych dłoni. Jeśli własne przedramiona są szczupłe, natomiast ręce delikatne, znacznie lepiej będzie się na nich prezentował subtelny zegar na niewielkim rzemyku czy bransoletce. Projekt mocny oraz duży może powodować skutek przesadzonego obciążenia. Na bardziej okazały zegar może się zdecydować posiadaczka większych rąk - na takich będą się one ładnie odróżniać. Nie zapominajmy także o względach funkcjonalnych. Duża tarcza czasomierza może ograniczać wykonywanie pewnych czynności oraz tymże samym przeszkadzać nam w pracy.

Czy istnieje powszechny zegar?

Natomiast jak dobrać zegar, jaki będzie pasował do dowolnej sytuacji? To proste – dobrać produkt powszechny, jaki sprawdzi się w prawie każdych okolicznościach, do wielu stylizacji oraz na każdą porę dnia. Powszechny zegar sprawdzi się w więcej aniżeli jednym outfitowym modelu dzięki pewnemu wyglądowi, pasującemu tak do stylizacji casualowych, jak do tychże zdecydowanie nieco bardziej „smart”. W takiej roli sprawdzą się rodzaje tradycyjne, nie znaczy to natomiast, iż muszą być nudne. Należałoby znaleźć taki zegar, jaki ma nutkę kreatywności oraz elegancji. Wybierz zegar na stalowej czy mosiężnej bransoletce, dzięki czemu otrzymasz pewność, iż rzemienny pasek czasomierza nie będzie „kłócił się” z pozostałymi skórzanymi elementami odzieży – na przykład paskiem lub butami w innym kolorze.

Materiał przygotowany przez zegarkicentrum.pl

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021
Reklama