Ludzie i style

TikTok – dlaczego stał się hitem?

TikTok – dlaczego stał się hitem? TikTok – dlaczego stał się hitem? mat. pr.
TikTok to serwis, który umożliwia nagrywanie krótkich filmików i dzielenie się nimi z innymi użytkownikami. Nagrania są obecnie tworzone zarówno przez influencerów, aktorów i innych artystów, jak i przez osoby prywatne, które chcą dzielić się emocjami i przeżyciami ze znajomymi. Co sprawiło, że TikTok jest tak popularny?

Treści dopasowane do preferencji użytkowników

TikTok to serwis, w którym każdy użytkownik może umieścić dowolne treści w formie filmików. Nagrania mogą poruszać tematy zarówno poważne i trudne, jak i prezentować zabawne scenki. Równie dobrze użytkownicy mogą pochwalić się na TikToku swoimi talentami bądź pokazać, jak spędzają czas z dziećmi, partnerami lub ukochanymi zwierzętami.

TikTok przedstawia użytkownikom treści dopasowane do ich upodobań, dlatego serwis jest interesujący dla wielu osób. Użytkownicy mogą oglądać na nim nagrania swoich idoli, a także poszukiwać inspiracji na urządzenie mieszkania, wykonanie różnych prac plastycznych itp. Ponadto TikTok to miejsce, w którym znajdują się setki komediowych filmików. Dzięki nim można doskonale bawić się przez wiele godzin.

Po co nagrywać na TikToku?

Nagrania na TikToku są wykorzystywane przez znane osoby do kontaktowania się z fanami. Trenerzy motywują w nich w zabawny sposób do ćwiczeń i dbania o sylwetkę, a influencerki urodowe pokazują, jak wyglądają bez makijażu. Takie nagrania często są wzbogacone o zabawne komentarze, które pokazują, że twórcy mają do siebie dystans.

Filmy na TikToku może tworzyć każdy, nawet gdy jest osobą prywatną i nie chce promować się w sieci. Dzięki setkom filtrów i innych efektów, nagrania prezentują się profesjonalnie. Jak nagrywać na TikToku? Wystarczy uruchomić aplikację i rozpocząć nagranie. Gotowy filmik upiększyć można za pomocą dostępnych efektów, a następnie dodać do niego muzykę lub napisy. Nagranie uzupełnione o filtry i efekty można opublikować w serwisie i udostępnić znajomym.

Nagrywanie na TikToku jest dzięki temu ciekawą formą rozrywki. Można się na nie zdecydować, kiedy tylko ma się ochotę na wygłupy lub gdy chce się skomentować rzeczywistość. Dodatkowo publikowanie treści na TikToku można wykorzystać do zarabiania. Znani TikTokerzy mają setki obserwatorów, co skłania różne marki do współpracy z nimi.

Atrakcyjna forma przekazywania treści

Atutem TikToka jest przekazywanie treści w atrakcyjnej formie. Film umożliwia przedstawienie różnych tematów, opinii i komentarzy nie tylko pod postacią zdjęć lub tekstów. Nagranie sprawia, że poprzez TikToka oddziałuje się na wiele zmysłów i pobudza się znacznie więcej obszarów w mózgu. Filmy uzupełnione o dodatkowe efekty angażują użytkowników i zachęcają ich do dalszego korzystania z serwisu.

Więcej o najnowszych trendach technologicznych dowiesz się na https://nano.komputronik.pl

Treści udostępniane na TikToku są tworzone przez ludzi z różnych stron świata, mających odmienne zainteresowania, poglądy i poczucie humoru. Dzięki temu TikTok umożliwia uzyskanie dostępu do nagrań, których przekaz jest dopasowany do aktualnych preferencji użytkownika. Treści publikowane przez znanych TikTokerów docierają do większości krajów, co sprawia, że serwis szybko zyskuje na popularności.

Czym nagrywać filmy na TikToka?

Nagrania na TikToka można przygotować za pomocą smartfona. Użytkownik nie musi posiadać kamery internetowej ani innego zaawansowanego sprzętu. Zwykły aparat w telefonie w zupełności wystarczy, by przygotować filmik do publikacji. Wszystkie efekty dodaje się bezpośrednio z poziomu aplikacji TikTok, dlatego liczba funkcji aparatu w telefonie jest bez znaczenia. Warto jednak pamiętać o tym, że im wyższa rozdzielczość aparatu w telefonie, tym lepiej. Nagrania 4K prezentują się ciekawiej niż wykonane w rozdzielczości Full HD. Przed rozpoczęciem kariery na TikToku, warto zadbac o zakup odpowiedniego smartfonu. Znajdziesz go w ofercie https://www.komputronik.pl/search-filter/1596/smartfony-nagrywajace-w-4k

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020
Reklama