Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Moje miasto

Architektura dla niepełnosprawnych

Rząd zainaugurował program Dostępność Plus, a samorządy angażują się we wprowadzanie dla niepełnosprawnych architektonicznych ułatwień. Ale w tak zwanym projektowaniu uniwersalnym nie chodzi tylko o pomoc w przemieszczaniu się osobom na wózkach czy niedowidzącym, chodzi o to, by miasta stały się łatwiej dostępne dla wszystkich: dla osób starszych, tych z małymi dziećmi czy tych ze złamaną nogą. Jak urzędy miejskie w Gdyni, w Krakowie czy w Bydgoszczy widzą tu swoje najpilniejsze zadania? A jak ich konkretne działania oceniają architekci i osoby niepełnosprawne? Odpowiedź już za tydzień.

***

„Twoje Miasto – twój wybór” to program redakcji POLITYKI poświęcony życiu polskich miast. Wspólnie z ich włodarzami opowiadamy o najważniejszych wyzwaniach, najciekawszych pomysłach i największych sukcesach. Naszą akcję wspiera Rada Konsultacyjna tworzona przez ekspertów i partnerów, w tym Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina.

Polityka 23.2018 (3163) z dnia 05.06.2018; Do i od Redakcji; s. 98
Reklama

Czytaj także

Kultura

Król festynów, czyli Elvis według Luhrmanna

„Elvis”, historia kariery najsłynniejszego w dziejach piosenkarza rock’n’rollowego opowiadana z perspektywy jego menedżera, „Pułkownika” Toma Parkera, wpisuje się w tendencję ugrzeczniania wizerunków gwiazd.

Mirosław Pęczak
21.06.2022
Reklama