Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Jak można zhakować pocztę w komórce?

Zmień sobie hasło, zanim cię zhakują. Zmień sobie hasło, zanim cię zhakują. Felixion / Flickr CC by SA
Przy okazji podsłuchów, które dziennikarze brytyjskiego tabloidu „News of the World” zakładali bohaterom swych tekstów, pojawia się wielokrotnie hasło „hakowania poczty głosowej komórek”. Czy to w ogóle możliwe?

Okazuje się, że tak. I nie trzeba wcale mieć do tego niezwykłych umiejętności, choć wystarczy na pewno obniżony nieco próg moralnej tolerancji.

Wielu operatorów sieci komórkowych daje możliwość odsłuchania zawartości skrzynki poczty głosowej telefonu komórkowego z innego telefonu (np. stacjonarnego). Dzwoni się zazwyczaj pod odpowiedni numer podany przez operatora, a następnie wstukuje numer komórki ofiary (jest on jednocześnie numerem skrytki poczty głosowej) oraz hasło.

Kłopot jednak w tym, że bardzo często jest to hasło domyślne, ustawione dla wszystkich tak samo (na przykład 1111, 4444, 9999, 0000, 1234). A jak się okazało niewielu użytkowników – nawet członkowie rodziny królewskiej i ministrowie – zadają sobie trud jego zmiany.

Ot – i całe hakowanie.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną