Techno echo. Przegląd nowości technicznych
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Z10. Najnowszy telefon Black Berry.
materiały prasowe

Z10. Najnowszy telefon Black Berry.

Czarny koń BlackBerry

Firma RIM, obecnie znana jako BlackBerry, wprowadziła na rynek szereg znakomitych telefonów, współkształtowała rewolucję we współczesnej telefonii, po czym... straciła kontakt z rzeczywistością. Nowy telefon – Z10 – będzie zapewne dla tej kanadyjskiej firmy hamletowskim „być albo nie być”. Choć zewnętrznie wykazuje duże podobieństwa do chociażby iPhonów, to jednak we wnętrzu wciąż drzemie niepokorny duch BlackBerry. W przeciwieństwie do wielu zalakowanych na wieki wieków smartfonów, Z10 pozwala na wymianę baterii i karty pamięci. Drobiazg, ale cieszy. Producent zaprojektował także od zera nowy system operacyjny. Nie różni się znacznie od spotykanych obecnie na rynku, ale – jak wyżej – mile zaskakuje łatwość, z jaką można ów system personalizować (ponadto wspiera on standard Adobe Flash). BlackBerry po raz kolejny daje użytkownikom urządzenie, którym mogą swobodnie dysponować.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj