Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Z10. Najnowszy telefon Black Berry. Z10. Najnowszy telefon Black Berry. materiały prasowe
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Tuch. Podobny do poprzedniego modelu tej firmy, tyle że jego 14-calowy ekran reaguje teraz na dotyk.na dotykmateriały prasowe Lenovo ThinkPad X1 Carbon Tuch. Podobny do poprzedniego modelu tej firmy, tyle że jego 14-calowy ekran reaguje teraz na dotyk.na dotyk

Czarny koń BlackBerry

Firma RIM, obecnie znana jako BlackBerry, wprowadziła na rynek szereg znakomitych telefonów, współkształtowała rewolucję we współczesnej telefonii, po czym... straciła kontakt z rzeczywistością. Nowy telefon – Z10 – będzie zapewne dla tej kanadyjskiej firmy hamletowskim „być albo nie być”. Choć zewnętrznie wykazuje duże podobieństwa do chociażby iPhonów, to jednak we wnętrzu wciąż drzemie niepokorny duch BlackBerry. W przeciwieństwie do wielu zalakowanych na wieki wieków smartfonów, Z10 pozwala na wymianę baterii i karty pamięci. Drobiazg, ale cieszy. Producent zaprojektował także od zera nowy system operacyjny. Nie różni się znacznie od spotykanych obecnie na rynku, ale – jak wyżej – mile zaskakuje łatwość, z jaką można ów system personalizować (ponadto wspiera on standard Adobe Flash). BlackBerry po raz kolejny daje użytkownikom urządzenie, którym mogą swobodnie dysponować. Czy to wystarczy, żeby wbić się ponownie na rynek?

 

Dobry jeszcze lepszy

Nowe modele dobrze znanych urządzeń elektronicznych bywają gorsze niż starsze. Producenci ulegają pokusie przeładowywania prostych niegdyś urządzeń zbędnymi funkcjami. Nie można tego jednak powiedzieć o laptopie Lenovo ThinkPad X1 Carbon Touch. Od znakomitego poprzednika różni się zasadniczo tylko w jeden sposób – jego 14-calowy ekran reaguje teraz na dotyk. W ten sposób laptop nabiera pewnych cech tabletu i staje się narzędziem jeszcze bardziej wszechstronnym. O parametrach sprzętowych dość powiedzieć tyle, że zadowolą każdego użytkownika – może tylko poza tym, który chciałby go używać głównie do gier lub obróbki wideo.

Polityka 09.2013 (2897) z dnia 26.02.2013; Nauka; s. 67

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama