„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Nauka

Menu z jaskini

Kolacja w stylu paleo

Kadr z filmu „Walka o ogień”. Kadr z filmu „Walka o ogień”. Ronald Grant Archive/Mary Evans Picture Library / BEW
Genetycznie wciąż jesteśmy jaskiniowcami, więc powinniśmy się odżywiać jak nasi praprzodkowie – twierdzą wyznawcy modnych ostatnio diet paleo.
Obiad jaskiniowca: mięso, ryby, grzyby, orzechy, warzywa i owoce.Kent Lacin LLC/Corbis Obiad jaskiniowca: mięso, ryby, grzyby, orzechy, warzywa i owoce.

Ameryka szaleje na punkcie paleo – pod koniec ubiegłego roku i na początku obecnego półki tamtejszych księgarń zalały książki kucharskie à la jaskiniowcy i poradniki, jak żyć w stylu paleo. Są już aplikacje na iPhone’a śledzące przestrzeganie diety paleolitycznej, a w Nowym Jorku, Denver i San Diego otwierają się restauracje z menu à la jaskiniowcy – od paleopizzy po paleomuffinki. Nawet niedaleko od nas, w Berlinie, restauracja Sauvage od 2011 r. serwuje wyłącznie dania w stylu epoki kamienia łupanego.

Polityka 25.2013 (2912) z dnia 18.06.2013; Nauka ; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Menu z jaskini"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021