Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Pszczoły jak Charlie Chaplin

O filmie „Więcej niż miód”

„Zależało mi - mówi reżyser Markus Imhoof - na pokazaniu pszczół w taki sposób, by wywołać u widzów empatię do tych stworzeń”. „Zależało mi - mówi reżyser Markus Imhoof - na pokazaniu pszczół w taki sposób, by wywołać u widzów empatię do tych stworzeń”. Estormitz / Wikipedia
Rozmowa z Markusem Imhoofem, szwajcarskim reżyserem filmu o pszczołach „Więcej niż miód”.

Edwin Bendyk: – Skąd pomysł na dokument o pszczołach? Widzowie znają pana jako reżysera filmów fabularnych.
Markus Imhoof: – Dowiedziałem się od córki i jej męża o masowym wymieraniu rojów. Odsunąłem więc na bok już rozpoczęty, ale borykający się z kłopotami projekt fabularny i zająłem się nowym wyzwaniem. Nie spodziewałem się, że zajmie mi ono pięć lat.

Co stanowiło główny problem – zdjęcia czy dokumentacja?

Polityka 36.2013 (2923) z dnia 03.09.2013; Nauka ; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Pszczoły jak Charlie Chaplin"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022