Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Nauka

Mnie puszcza wypuszcza

Rozmowa z Izabelą Stachowicz o odkrywaniu nowych gatunków motyli

Izabela Stachowicz – 26 lat, absolwentka biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, współorganizatorka i uczestniczka wyprawy na Tramén Tepui w Wenezueli. Izabela Stachowicz – 26 lat, absolwentka biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, współorganizatorka i uczestniczka wyprawy na Tramén Tepui w Wenezueli. Marek Arcimowicz
O wyprawach w tropiki i odkrywaniu nowych gatunków motyli - mówi Izabela Stachowicz.
Erateina - endemiczny gatunek motyla występujący jedynie na Tramén Tepui w Wenezueli.Marek Arcimowicz Erateina - endemiczny gatunek motyla występujący jedynie na Tramén Tepui w Wenezueli.

Hanna Halek: – Lubi pani znikać?
Izabela Stachowicz: – O, tak. Bardzo lubię sytuacje, gdy nie mam zasięgu i nikt nie może się ze mną skontaktować... serio. To jest właśnie wolność – stan, kiedy wszystko, oprócz pogody, zależy ode mnie.

Tylko dlaczego szukać go aż w Wenezueli?
Moja przyjaźń z puszczą – a nie jak nazywa ją większość ludzi, dżunglą, bo dżunglę mamy jedynie w Indiach – rosła stopniowo.

Polityka 39.2013 (2926) z dnia 24.09.2013; Ludzie i style; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Mnie puszcza wypuszcza"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021