Polacy o zmianach w klimacie: starsi się boją, młodzi mniej

Niewiara kilku młodych przekonanych
Czy Polacy wierzą w zmiany klimatyczne? Okazuje się, że tak. W próbie dorosłych Polaków prawie 81 proc. respondentów uznało, że zmiany klimatyczne są poważnym lub bardzo poważnym problemem dla świata.
W próbie dorosłych Polaków 81 proc. respondentów uznało, że zmiany klimatyczne są poważnym lub bardzo poważnym problemem dla świata.
aNdrzej cH./Flickr CC by 2.0

W próbie dorosłych Polaków 81 proc. respondentów uznało, że zmiany klimatyczne są poważnym lub bardzo poważnym problemem dla świata.

Światowi politycy, przedstawiciele 190 państw podczas Szczytu Klimatycznego w Warszawie decydowali o tym, jak i czy ograniczać działania, które prowadzą do globalnego ocieplenia. Również pod artykułami relacjonującymi przebieg obrad w Internecie trwają dyskusje o tym, czy zmiany klimatyczne rzeczywiście istnieją, a jeżeli tak, to czy na pewno odpowiedzialni są za nie ludzie. Gdyby chcieć wnioskować o opinii publicznej na podstawie komentarzy anonimowych internautów, można by uznać, że zdecydowana większość Polaków nie wierzy w zmiany klimatyczne i nie postrzega ich jako poważnego problemu.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną