Nauka

Obejrzyj nowy film Tomka Bagińskiego promujący podbój kosmosu

Kadr z filmu „Ambition” Kadr z filmu „Ambition” materiały prasowe
Pięciominutowe „Ambition” powstało na zamówienie Europejskiej Agencji Kosmicznej dla uczczenia historycznego lądowania sondy Rosetta na powierzchni komety.

Rosetta jest pierwszą sondą w historii, która będzie towarzyszyć komecie w jej drodze na orbicie okołosłonecznej. Do lądowania sondy na powierzchni komety o nazwie 67P/ Czuriumow-Gierasimienko ma dojść 12 listopada.

Już teraz wydarzeniem tym postanowiła nas zainteresować Europejska Agencja Kosmiczna – sięgając po pomoc Tomka Bagińskiego, czyli twórcy nominowanej do Oscara „Katedry” oraz czy „Sztuki spadania”.

Na zlecenie agencji polski reżyser przygotował pięciominutowy film „Ambition” („Ambicja”). Miłośnicy seriali z łatwością rozpoznają występującego w nim Aidana Gillena znanego z „Gry o tron” czy „Prawa ulicy”. Towarzyszy mu Aisling Franciosi, którą wcześniej widzieliśmy w pełnometrażowym „Upadku”.

Ale jak to u Bagińskiego: największe wrażenie robią efekty specjalne. Reżyser miał o tyle duże pole do popisu, że fabułę filmu umieszczono w dalekiej przyszłości. I z perspektywy przyszłych pokoleń postać grana przez Gillena poucza młodszą towarzyszkę o wadze misji Rosetty, która miała otworzyć drogę dla kolejnych, jeszcze ambitniejszych przedsięwzięć. 

Więcej o misji Rosetty przeczytacie w artykule Przemka Berga pt. „Kosmiczne randez-vous”. A teraz już zapraszamy na seans:

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Kocie i psie lęki

Joanna Iracka o frustracjach i lękach, które trapią psy i koty, oraz o tym, jak można im pomóc.

Malwina Dziedzic
26.05.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną