Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Obejrzyj nowy film Tomka Bagińskiego promujący podbój kosmosu

Kadr z filmu „Ambition” Kadr z filmu „Ambition” materiały prasowe
Pięciominutowe „Ambition” powstało na zamówienie Europejskiej Agencji Kosmicznej dla uczczenia historycznego lądowania sondy Rosetta na powierzchni komety.

Rosetta jest pierwszą sondą w historii, która będzie towarzyszyć komecie w jej drodze na orbicie okołosłonecznej. Do lądowania sondy na powierzchni komety o nazwie 67P/ Czuriumow-Gierasimienko ma dojść 12 listopada.

Już teraz wydarzeniem tym postanowiła nas zainteresować Europejska Agencja Kosmiczna – sięgając po pomoc Tomka Bagińskiego, czyli twórcy nominowanej do Oscara „Katedry” oraz czy „Sztuki spadania”.

Na zlecenie agencji polski reżyser przygotował pięciominutowy film „Ambition” („Ambicja”). Miłośnicy seriali z łatwością rozpoznają występującego w nim Aidana Gillena znanego z „Gry o tron” czy „Prawa ulicy”. Towarzyszy mu Aisling Franciosi, którą wcześniej widzieliśmy w pełnometrażowym „Upadku”.

Ale jak to u Bagińskiego: największe wrażenie robią efekty specjalne. Reżyser miał o tyle duże pole do popisu, że fabułę filmu umieszczono w dalekiej przyszłości. I z perspektywy przyszłych pokoleń postać grana przez Gillena poucza młodszą towarzyszkę o wadze misji Rosetty, która miała otworzyć drogę dla kolejnych, jeszcze ambitniejszych przedsięwzięć. 

Więcej o misji Rosetty przeczytacie w artykule Przemka Berga pt. „Kosmiczne randez-vous”. A teraz już zapraszamy na seans:

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

„Rodzina Monet”. Nowy hit literatury młodzieżowej. Nieco lepszy niż Pizgacz

„Rodzina Monet” Weroniki Anny Marczak, czyli fantazja o życiu w ładnym domu z ładnymi chłopcami, to nowy hit literatury młodzieżowej rodem z Wattpada.

Justyna Sobolewska
17.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną