Nauka

Obejrzyj nowy film Tomka Bagińskiego promujący podbój kosmosu

Kadr z filmu „Ambition” Kadr z filmu „Ambition” materiały prasowe
Pięciominutowe „Ambition” powstało na zamówienie Europejskiej Agencji Kosmicznej dla uczczenia historycznego lądowania sondy Rosetta na powierzchni komety.

Rosetta jest pierwszą sondą w historii, która będzie towarzyszyć komecie w jej drodze na orbicie okołosłonecznej. Do lądowania sondy na powierzchni komety o nazwie 67P/ Czuriumow-Gierasimienko ma dojść 12 listopada.

Już teraz wydarzeniem tym postanowiła nas zainteresować Europejska Agencja Kosmiczna – sięgając po pomoc Tomka Bagińskiego, czyli twórcy nominowanej do Oscara „Katedry” oraz czy „Sztuki spadania”.

Na zlecenie agencji polski reżyser przygotował pięciominutowy film „Ambition” („Ambicja”). Miłośnicy seriali z łatwością rozpoznają występującego w nim Aidana Gillena znanego z „Gry o tron” czy „Prawa ulicy”. Towarzyszy mu Aisling Franciosi, którą wcześniej widzieliśmy w pełnometrażowym „Upadku”.

Ale jak to u Bagińskiego: największe wrażenie robią efekty specjalne. Reżyser miał o tyle duże pole do popisu, że fabułę filmu umieszczono w dalekiej przyszłości. I z perspektywy przyszłych pokoleń postać grana przez Gillena poucza młodszą towarzyszkę o wadze misji Rosetty, która miała otworzyć drogę dla kolejnych, jeszcze ambitniejszych przedsięwzięć. 

Więcej o misji Rosetty przeczytacie w artykule Przemka Berga pt. „Kosmiczne randez-vous”. A teraz już zapraszamy na seans:

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Janusz Dzięcioł w szponach szołbizu

Wyluzowany Janusz Dzięcioł powtarza do kamery, że nie lubiłby siebie, gdyby się zmienił, dlatego się nie zmieni, chociaż kto wie, co sława przyniesie. Szołbiznes, mówią ludzie, jest jak walec, każdego rozgniecie, każdą głębię duchową zniweluje. Czy normalny człowiek po wygraniu bardzo popularnego programu telewizyjnego może z wygranym półmilionem złotych w kieszeni wrócić do bloków, do pracy?

Sławomir Mizerski
30.06.2001
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną