Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Projekt Impossible, oprogramowanie DaVinci Resolve Lite

Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Aparat do zdjęć natychmiastowych i kasetka z kliszami firmy Impossible Aparat do zdjęć natychmiastowych i kasetka z kliszami firmy Impossible materiały prasowe
Im więcej w mediach obrazów przemocy i niedoli, tym większa świadomość, jak bardzo nasze codzienne rozterki należą do problemów pierwszego świata. Samo Technoecho jest dowodem lekceważenia powagi globalnej sytuacji. Szukając zatem nowych propozycji, wybraliśmy te, które nie prowadzą do wyzysku, nie utrwalają nierówności społecznych, nie powiększają ilości toksycznych odpadów – pozostają przyjazne dla ludzi, zwierząt i roślin.
Program DaVinci Resolve 12materiały prasowe Program DaVinci Resolve 12

Światłoczułe

Projekt Impossible powstał z inicjatywy kilku zaledwie osób, którym trudno było się pogodzić z odejściem w niebyt technologii zdjęć natychmiastowych, wynalezionej jeszcze w latach 40. przez firmę Polaroid. Projekt miał charakter bardziej sentymentalny niż komercyjny. Fotografie o charakterystycznym, zbliżonym do kwadratowego, formacie zajmowały bowiem niegdyś bardzo interesującą pozycję na rynku i w świadomości użytkowników. Z racji ich niepowtarzalności, jednorazowości, stanowiły bardziej, niż zdjęcia wykonywane w innych technikach, świadectwa ulotności czasu, intymne dowody na istnienie przeszłości.

Polityka 48.2015 (3037) z dnia 24.11.2015; Nauka ; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Projekt Impossible, oprogramowanie DaVinci Resolve Lite"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022