Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Nauka

Roślinne okulary

Udało się usprawnić proces fotosyntezy roślin

Promienie słoneczne są życiodajne, ale w nadmiarze też niebezpieczne dla roślin. Promienie słoneczne są życiodajne, ale w nadmiarze też niebezpieczne dla roślin. EAST NEWS
Naukowcom udało się usprawnić proces fotosyntezy u roślin, a to może oznaczać w przyszłości znacznie wyższe plony w rolnictwie.
Kiedy natężenie światła jest zbyt duże, rośliny przekształcają je w ciepło uwalniane do otoczenia.Chenspec/Wikipedia Kiedy natężenie światła jest zbyt duże, rośliny przekształcają je w ciepło uwalniane do otoczenia.

Jeśli jakieś odkrycie znajdzie się na okładce amerykańskiego tygodnika „Science”, jednego z najważniejszych czasopism naukowych świata, to jest spora szansa, że może być ono przełomowe. W wydaniu z 18 listopada na stronie tytułowej „Science” umieściło zdjęcie młodej zielonej rośliny rosnącej na polu w promieniach zachodzącego słońca. Tak tygodnik reklamował artykuł naukowców, którym udało się usprawnić proces fotosyntezy. Dzięki temu łodygi, liście i korzenie rośliny urosły większe o 14–20 proc.

Polityka 49.2016 (3088) z dnia 29.11.2016; Nauka; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Roślinne okulary"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >