Nauka

Jak działa ptak

Obserwowanie skrzydlatych coraz bardziej popularne

Chwostka koroniasta – nieduża, a radzi sobie z problemami, które my rozwiązujemy za pomocą teorii gier. Chwostka koroniasta – nieduża, a radzi sobie z problemami, które my rozwiązujemy za pomocą teorii gier. Auscape/UIG / Getty Images
O czym myślą ptaki, gdy na nas patrzą?
materiały prasowe

Rekordy śrubowane są nawet w tak spokojnej działalności, jak podglądanie ptaków. Obserwatorzy ścigają się m.in. na liczbę widzianych gatunków. W Polsce za bardzo porządny wynik uchodzi 300 pozycji na życiowej liście obserwacji. Pierwsze sto gatunków dostrzega się dość prosto, w miastach, gdzie ptaki są mniej płochliwe, nie trzeba lornetki. Z drugą setką jest trochę więcej ceregieli, nadal uzupełniają ją także osobniki pospolite, ale raczej te nierzucające się w oczy, kryjące się w koronach drzew albo gęstych szuwarach – tu lornetka jest już nieodzowna.

Polityka 16.2017 (3107) z dnia 18.04.2017; Nauka; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak działa ptak"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Emeryci na psychotropach

Potrafią wyłudzać recepty, tłumaczyć, że od leków, które nie uzależniają, mają alergię. I dlatego muszą brać psychotropy. A psychiatrzy przyznają: rekordziści potrafią brać je przez kilka lat.

Katarzyna Kaczorowska
26.09.2020