Będziemy żyć wiecznie? Zdaniem naukowców mamy duże szanse

Życie z limitem
Koniec w wieku 115 lat czy życie wieczne? Naukowcy dostarczają dowodów, że ludzki organizm wcale nie jest zaprogramowany na śmierć.
Cywilizacja dodała nam wielu lat – za sprawą wodociągów, podwyższenia standardów higieny, rozwoju medycyny i rozmaitych technologii.
Ryan McGuire/StockSnap.io

Cywilizacja dodała nam wielu lat – za sprawą wodociągów, podwyższenia standardów higieny, rozwoju medycyny i rozmaitych technologii.

Najgorętszy naukowy spór na początek tegorocznej letniej kanikuły dotyczy długości naszego życia. A dokładniej: na ile lat zaprogramowany jest ludzki organizm? Na 115, jak przekonywali jeszcze w październiku 2016 r. na łamach „Nature” genetycy z Albert College of Medicine w Nowym Jorku, czy też nie ma wcale takiego limitu – jak w tym samym periodyku zdają się teraz sugerować naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu McGill oraz pięciu ośrodków z Europy?

Przyznają Państwo, że dyskusja pełna rumieńców jest godna nie tylko naukowej debaty, jako że o tej porze roku nic bardziej nie powinno nas zajmować niż to, ile będzie trzeba znieść na tym ziemskim padole.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną