Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Nauka

Mit cyfrowego tubylca

Młodzi w sieci – stereotypy upadają

Twórczo, czyli publikując własne bardziej złożone treści, wykorzystuje internet mniej niż 10 proc. ankietowanych. Twórczo, czyli publikując własne bardziej złożone treści, wykorzystuje internet mniej niż 10 proc. ankietowanych. Pressmaster / PantherMedia
Internet jest dziś medium powszechnym, także dla dzieci i młodzieży. Najnowsze badania naukowe obalają dotychczasowe stereotypy dotyczące najmłodszych użytkowników sieci.
Nowe cyfrowe środowisko nie przekłada się u dzieci i młodzieży na upowszechnienie nowych umiejętności.Igor Morski/Polityka Nowe cyfrowe środowisko nie przekłada się u dzieci i młodzieży na upowszechnienie nowych umiejętności.

Kto nie słyszał zachwyconego dziadka opowiadającego o trzyletnim wnuku, który bez żadnych instrukcji potrafi znaleźć na tablecie odpowiednią bajeczkę, lub o wnuczce w wieku przedszkolnym umiejącej uruchomić na telefonie komórkowym funkcje niedostępne dla dorosłych? Po prostu dzieci dziś rodzą się z komputerową myszką lub smartfonem w ręku, są więc cyfrowymi tubylcami – technologiczny wymiar rzeczywistości ma być dla nich tak samo naturalny jak dla członków amazońskich plemion naturalnym środowiskiem życia jest las tropikalny.

Polityka 50.2018 (3190) z dnia 11.12.2018; Nauka ; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Mit cyfrowego tubylca"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >