Nauka

AutoAUTOR

Sztuczna inteligencja zastąpi pisarzy?

Model językowy sztucznej inteligencji GPT-2 potrafi kontynuować narrację w oparciu o dostarczony fragment tekstu, pisząc prozę, doniesienia prasowe, analizy i podsumowania. Model językowy sztucznej inteligencji GPT-2 potrafi kontynuować narrację w oparciu o dostarczony fragment tekstu, pisząc prozę, doniesienia prasowe, analizy i podsumowania. Mirosław Gryń / Polityka
Naukowcy stworzyli, ku swemu zaskoczeniu, model sztucznej inteligencji tak świetnie piszącej teksty, że w obawie przed konsekwencjami ukryli go w najgłębszej szufladzie.
Być może niektórych polityków czy biznesmenów, zachwyci możliwość skorzystania z usług cyfrowego ghost writera.Sompong Tom/PantherMedia Być może niektórych polityków czy biznesmenów, zachwyci możliwość skorzystania z usług cyfrowego ghost writera.

Był jasny, zimny dzień kwietniowy i zegary biły trzynastą. Siedziałem w samochodzie, w drodze do nowej pracy w Seattle. Po prostu zatankowałem, włożyłem kluczyk i pozwoliłem autu jechać. Wyobrażałem sobie, jak ten dzień mógłby wyglądać za sto lat. Jest rok 2045, pracuję jako nauczyciel w jakiejś szkole w ubogim, wiejskim rejonie Chin. Zaczynam od historii Chin i historii nauki”.

Tak jakby znajome, a jednak nie? Spróbujmy zatem tej wersji:

„Był jasny, zimny dzień kwietniowy i zegary biły trzynastą.

Polityka 13.2019 (3204) z dnia 26.03.2019; Kultura; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "AutoAUTOR"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021