„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Nauka

Wstyd za ślad

Choć poglądy polityczne w Polsce mają związek z postawami prośrodowiskowymi, to ten związek jest o wiele mniejszy, niż ludziom się wydaje. Choć poglądy polityczne w Polsce mają związek z postawami prośrodowiskowymi, to ten związek jest o wiele mniejszy, niż ludziom się wydaje. Hudson Hintze / Unsplash
Rozmowa z dr. Adrianem Wójcikiem, psychologiem, o badaniach nad tym, jak Polacy postrzegają temat ochrony środowiska. I czy występują tu różnice polityczne.
Dr Adrian WójcikLeszek Zych/Polityka Dr Adrian Wójcik

URSZULA SCHWARZENBERG-CZERNY: – Dlaczego zwolennicy prawicy nie interesują się stanem środowiska naturalnego?
DR ADRIAN WÓJCIK: – Nie można tak powiedzieć. Choć poglądy polityczne w Polsce mają związek z postawami prośrodowiskowymi, to ten związek jest o wiele mniejszy, niż ludziom się wydaje. Ostatnio razem z psychologiem społecznym prof. Katarzyną Byrką z Uniwersytetu SWPS przeanalizowaliśmy dane, które były gromadzone w ramach projektu badawczego European Social Survey od 2002 r.

Polityka 38.2019 (3228) z dnia 17.09.2019; Oko na Eko; s. 66
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020