„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Nauka

Kto najbardziej truje Polaków?

Jakub Kriz / Unsplash
Polskie emisje CO₂ w latach 1960-2017, w mln ton rocznie.Lech Mazurczyk/Polityka Polskie emisje CO₂ w latach 1960-2017, w mln ton rocznie.

W czołówce największych emitentów dwutlenku węgla w Polsce nie ma niespodzianek. Należą do nich przede wszystkim elektrownie i elektrociepłownie, bo kluczowe znaczenie odgrywa w naszym miksie energetycznym węgiel. Warto zwrócić uwagę także na cementownie i huty. Wyjątkowa pozycja elektrowni w Bełchatowie została dostrzeżona także poza naszymi granicami. Ten zakład zajmuje niezagrożone pierwsze miejsce pod względem ilości wyrzucanego do atmosfery dwutlenku węgla nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej.

Polityka 43.2019 (3233) z dnia 22.10.2019; Oko na Eko; s. 54
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021