Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Dwie Polki na serio rozpracowują SARS-CoV-2. Czy im się uda?

Prof. Katherine Kedzierska Prof. Katherine Kedzierska Casamento Photography/University of Melbourne / Getty Images
Polskie badaczki próbują rozpracować wirusa CoV-2
Dr Mariola Fotin-MleczekCureVac Dr Mariola Fotin-Mleczek

Dwie Polki stoją na czele zespołów, które mogą przyczynić się do poszerzenia wiedzy na temat koronawirusa i szybszego ograniczenia pandemii. Prof. Katherine Kedzierska, która pochodzi z Kalisza, skąd z bratem i rodzicami wyjechała w wieku 19 lat do Australii, jest obecnie profesorem immunologii w Katedrze Mikrobiologii i Immunologii w University of Melbourne oraz w Doherty Institute for Infection and Immunity. Praca jej zespołu, którą 16 marca opublikowano w „Nature Medicine”, po raz pierwszy odpowiedziała na zasadnicze pytanie, jak układ odporności reaguje na infekcję wywołaną nowym koronawirusem.

Polityka 14.2020 (3255) z dnia 31.03.2020; Nauka ; s. 60
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022