Nauka

Śmiać się, by przetrwać

Humorem w pandemię

AN
Dlaczego humor pomaga w czasie zarazy.
AN

Od początku pandemii sieć zalewają najróżniejszego rodzaju żarty o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Pozamykani w domach jedni ludzie tworzą zabawne memy i filmiki, a drudzy je oglądają, udostępniają i polecają znajomym. Zdawać by się mogło – głównie po to, by zabić czas albo choć na chwilę się rozerwać. Ale cel jest inny. – Dowcipy, często mało smaczne, pojawiają się falowo po różnych katastrofach – zauważa prof. Dorota Brzozowska, humorolożka i językoznawczyni z Wydziału Filologii Uniwersytetu Opolskiego.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Nauka i cywilizacja; s. 53
Oryginalny tytuł tekstu: "Śmiać się, by przetrwać"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

W ciągu roku wymarło nam miasto

W pandemicznych śmierciach Polska pobiła rekordy. W ciągu roku wymarło nam małe miasto wojewódzkie.

Paweł Reszka
06.05.2021