Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Nauka

Latanie – reaktywacja

Samoloty się podnoszą

Linie lotnicze oferują teraz atrakcyjne ceny biletów. Tak na dobry początek. Linie lotnicze oferują teraz atrakcyjne ceny biletów. Tak na dobry początek. Mateusz Włodarczyk / Forum
1 czerwca rusza w Polsce pasażerski ruch lotniczy. Na początek tylko rejsy po kraju. Prawdopodobnie dwa tygodnie później będzie już można polecieć za granicę.
Pracownicy lotnisk najbardziej martwią się, czy w praktyce uda się zachować pomiędzy pasażerami wymagane odstępy.Forum Pracownicy lotnisk najbardziej martwią się, czy w praktyce uda się zachować pomiędzy pasażerami wymagane odstępy.

Nic już nie będzie takie jak dawniej. Ograniczono cały romantyzm lotniskowych pożegnań do jednej tylko czynności: „daj buziaka i leć” lub, jak kto woli, „kiss and fly”. Odprowadzający i witający nie będą mieli wstępu na teren pasażerskich terminali. Także na tarasy widokowe. Nawet otwarte, jak ten z kultowego filmu „Miś”, czyli najbliższy... we Wrocławiu.

Zalecenia w sprawie bezpieczeństwa latania w dobie pandemii wydały: IATA – Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych, EASA – Agencja Unii Europejskiej do spraw Bezpieczeństwa Lotniczego, Komisja Europejska oraz w Polsce główny inspektor sanitarny i Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Polityka 22.2020 (3263) z dnia 26.05.2020; Nauka i cywilizacja; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Latanie – reaktywacja"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >