Nauka

Latanie – reaktywacja

Samoloty się podnoszą

Linie lotnicze oferują teraz atrakcyjne ceny biletów. Tak na dobry początek. Linie lotnicze oferują teraz atrakcyjne ceny biletów. Tak na dobry początek. Mateusz Włodarczyk / Forum
1 czerwca rusza w Polsce pasażerski ruch lotniczy. Na początek tylko rejsy po kraju. Prawdopodobnie dwa tygodnie później będzie już można polecieć za granicę.
Pracownicy lotnisk najbardziej martwią się, czy w praktyce uda się zachować pomiędzy pasażerami wymagane odstępy.Forum Pracownicy lotnisk najbardziej martwią się, czy w praktyce uda się zachować pomiędzy pasażerami wymagane odstępy.

Nic już nie będzie takie jak dawniej. Ograniczono cały romantyzm lotniskowych pożegnań do jednej tylko czynności: „daj buziaka i leć” lub, jak kto woli, „kiss and fly”. Odprowadzający i witający nie będą mieli wstępu na teren pasażerskich terminali. Także na tarasy widokowe. Nawet otwarte, jak ten z kultowego filmu „Miś”, czyli najbliższy... we Wrocławiu.

Zalecenia w sprawie bezpieczeństwa latania w dobie pandemii wydały: IATA – Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych, EASA – Agencja Unii Europejskiej do spraw Bezpieczeństwa Lotniczego, Komisja Europejska oraz w Polsce główny inspektor sanitarny i Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Polityka 22.2020 (3263) z dnia 26.05.2020; Nauka i cywilizacja; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Latanie – reaktywacja"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021