Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Nauka

Ozdrowieńczy wirus. Jak się choruje po epidemii?

Jak się choruje po epidemii

Choć na razie dystans społeczny i izolacja wydają się bardzo przykrymi konsekwencjami epidemii, to być może sam wirus, wymuszając zmianę zachowań, do czegoś dobrego też się przysłuży. Choć na razie dystans społeczny i izolacja wydają się bardzo przykrymi konsekwencjami epidemii, to być może sam wirus, wymuszając zmianę zachowań, do czegoś dobrego też się przysłuży. Getty Images
Powrót do stylu życia sprzed epidemii wydaje się wciąż odległy. Nie do wszystkich dawnych nawyków warto jednak wracać, a część nowych może nam wyjść na zdrowie.
Liczne zbędne wizyty w podstawowej opiece zdrowotnej były przed pandemią sporym problemem, którego nie potrafiono rozwiązać.pressmaster/PantherMedia Liczne zbędne wizyty w podstawowej opiece zdrowotnej były przed pandemią sporym problemem, którego nie potrafiono rozwiązać.

Dziś wszechobecne z powodu pandemii Covid-19 kwarantanny i blokady mają za zadanie chronić ludzi przed nowym koronawirusem, ale z czasem trzeba się będzie do niego przyzwyczaić jak do innych zarazków. Strach minie. Za to niektóre nawyki, których nabraliśmy w ciągu ostatnich miesięcy, powinny pozostać na dłużej.

Wystarczy teleleczenie

– W poradni są pojedyncze osoby, które przychodzą na wyznaczone godziny. Wszyscy starają się być punktualni, nie chcąc robić tłoku przed gabinetami – chwali pacjentów dr hab.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Nauka i cywilizacja; s. 57
Oryginalny tytuł tekstu: "Ozdrowieńczy wirus. Jak się choruje po epidemii?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >