Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Podwójna ochrona

Sezon szczepień ważniejszy niż kiedykolwiek

W tym roku to bardzo ważne, upominają lekarze, aby w szczycie jesienno-zimowej aktywności zarazków wywołujących rozmaite infekcje dróg oddechowych zabezpieczyć się, przed czym tylko można. W tym roku to bardzo ważne, upominają lekarze, aby w szczycie jesienno-zimowej aktywności zarazków wywołujących rozmaite infekcje dróg oddechowych zabezpieczyć się, przed czym tylko można. Getty Images
Uodparniając się w tym roku przeciwko grypie i pneumokokom, pomożesz ochronie zdrowia w najtrudniejszym okresie epidemii Covid-19. I dasz do myślenia prezydentowi, by nie lekceważył promowanych przez państwo szczepień.
Aby przełamać opór, w ostatnich latach posłusznie szczepili się przeciwko grypie przed kamerami telewizji ministrowie zdrowia, prezesi Naczelnej Rady Lekarskiej oraz główny inspektor sanitarny. W innych krajach robią to celebryci.VadimPP/PantherMedia Aby przełamać opór, w ostatnich latach posłusznie szczepili się przeciwko grypie przed kamerami telewizji ministrowie zdrowia, prezesi Naczelnej Rady Lekarskiej oraz główny inspektor sanitarny. W innych krajach robią to celebryci.

Ministerstwo Zdrowia odkryło karty: 1 września wchodzi w życie pierwsza od początku epidemii lista leków refundowanych, a na niej bezpłatne szczepionki przeciwko grypie dla wszystkich osób po 75. roku życia. Na refundację 50-procentową będą mogli liczyć nieco młodsi, którzy ukończyli 65 lat, oraz pozostali dorośli z chorobami współistniejącymi (np. po transplantacji narządów lub z astmą). W uprzywilejowanej grupie znalazł się też personel medyczny, który otrzyma szczepienia za darmo, oraz dzieci od 3.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Nauka i cywilizacja; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Podwójna ochrona"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022