Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Podwójna ochrona

Sezon szczepień ważniejszy niż kiedykolwiek

W tym roku to bardzo ważne, upominają lekarze, aby w szczycie jesienno-zimowej aktywności zarazków wywołujących rozmaite infekcje dróg oddechowych zabezpieczyć się, przed czym tylko można. W tym roku to bardzo ważne, upominają lekarze, aby w szczycie jesienno-zimowej aktywności zarazków wywołujących rozmaite infekcje dróg oddechowych zabezpieczyć się, przed czym tylko można. Getty Images
Uodparniając się w tym roku przeciwko grypie i pneumokokom, pomożesz ochronie zdrowia w najtrudniejszym okresie epidemii Covid-19. I dasz do myślenia prezydentowi, by nie lekceważył promowanych przez państwo szczepień.
Aby przełamać opór, w ostatnich latach posłusznie szczepili się przeciwko grypie przed kamerami telewizji ministrowie zdrowia, prezesi Naczelnej Rady Lekarskiej oraz główny inspektor sanitarny. W innych krajach robią to celebryci.VadimPP/PantherMedia Aby przełamać opór, w ostatnich latach posłusznie szczepili się przeciwko grypie przed kamerami telewizji ministrowie zdrowia, prezesi Naczelnej Rady Lekarskiej oraz główny inspektor sanitarny. W innych krajach robią to celebryci.

Ministerstwo Zdrowia odkryło karty: 1 września wchodzi w życie pierwsza od początku epidemii lista leków refundowanych, a na niej bezpłatne szczepionki przeciwko grypie dla wszystkich osób po 75. roku życia. Na refundację 50-procentową będą mogli liczyć nieco młodsi, którzy ukończyli 65 lat, oraz pozostali dorośli z chorobami współistniejącymi (np. po transplantacji narządów lub z astmą). W uprzywilejowanej grupie znalazł się też personel medyczny, który otrzyma szczepienia za darmo, oraz dzieci od 3.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Nauka i cywilizacja; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Podwójna ochrona"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?