Nauka

Co stoi za spadkiem liczby testów na covid w Polsce?

Tymczasowy punkt badań na koronawirusa. Poznań, listopad 2020 r. Tymczasowy punkt badań na koronawirusa. Poznań, listopad 2020 r. Krzysztof Ćwik / Agencja Gazeta
Liczba testów zaczęła z dnia na dzień spadać, pociągając za sobą zmniejszenie liczby nowych zakażeń. System, który miał mierzyć dynamikę epidemii, tego zadania już nie spełnia.

Liczba wykonywanych testów na obecność SARS-CoV-2 zaczęła spadać nie tylko w weekendy, co dawniej było regularnym wahnięciem statystyki, lecz także wskutek zmieniających się zachowań ludzi. Rządu, który powinien odpowiadać za strategię walki z pandemią, wcale to jednak nie martwi. Szef KPRM Michał Dworczyk stwierdził wczoraj, że o testach decydują przecież lekarze, a nie instytucje rządowe.

5 listopada był do tej pory w Polsce

 • covid-19
 • koronawirus w Polsce
 • Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Pomocnik Historyczny

  Odwieczny konflikt izraelsko-arabski

  Konflikt bliskowschodni należy do najdłużej trwających we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Złożyły się na niego wojny między młodymi państwami arabskimi a nowym Państwem Izrael oraz nierozwiązana do dziś kwestia palestyńska.

  Radosław Bania
  10.03.2020