Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Trafiony zaszczepiony?

Covid: nadzieja na przełom?

Tygodnik naukowy „Nature” podał, że prototypów szczepionek może być 321, w testach zaś uczestniczy ponad 280 tys. ochotników w 470 miejscach w 34 krajach świata. Tygodnik naukowy „Nature” podał, że prototypów szczepionek może być 321, w testach zaś uczestniczy ponad 280 tys. ochotników w 470 miejscach w 34 krajach świata. Getty Images, Marek Sobczak
Który spośród ponad 200 badanych preparatów z całego świata stanie się regularną szczepionką? Wygrani twórcy mogą liczyć na sławę, wdzięczność ludzkości i wielkie pieniądze.
Co na co? Pięć rodzajów technologii zastosowanych w szczepionkach.Polityka Co na co? Pięć rodzajów technologii zastosowanych w szczepionkach.

Ostatnie dwa tygodnie wreszcie przyniosły umęczonemu pandemią światu powiew optymizmu. Zaczęło się 9 listopada od ogłoszenia przez Pfizera, amerykańskiego giganta farmaceutycznego współpracującego z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech, bardzo obiecujących wyników badań szczepionki przeciw Covid-19 (a mówiąc precyzyjniej: kandydatki na szczepionkę). Wiadomość z miejsca stała się globalnym newsem numer jeden.

To działa!

Preparat Pfizera, oznaczony roboczo jako BNT162b2, od 27 lipca podawano prawie 39 tys.

Polityka 48.2020 (3289) z dnia 24.11.2020; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Trafiony zaszczepiony?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?