Nauka

Mölkky – gra plenerowa dla każdego

Rodzina grająca w Mölkky Rodzina grająca w Mölkky mat. pr.
Gra Mölkky składa się z tuzina drewnianych palików (kręgli) ponumerowanych od 1 do 12 oraz jednego drewnianego zbijaka w kształcie walca. Całość zawarta jest w eleganckiej drewnianej skrzynce z rączką-sznurkiem ułatwiającym przenoszenie.
Mölkky – zestaw podstawowy w skrzyncemat. pr. Mölkky – zestaw podstawowy w skrzynce

Podczas zabawy gracze kolejno rzucają zbijakiem starając się przewrócić stojące, w odległości 3-4 metrów, paliki. Za przewrócenie kilku klocków gracz otrzymuje ilość punktów równą ich liczbie, jednak za zbicie tylko jednego gracz dostaje liczbę punktów na nim wskazaną. Zbite drewienka ustawia się w miejscach, gdzie upadły. Gra kończy się w momencie, gdy któryś z graczy zgromadzi dokładnie 50 punktów. Każdy rzucający w wypadku przekroczenia tej granicy cofa się do poziomu 25 punktów.

Mölkky w plenerzemat. pr.Mölkky w plenerze

Mölkky przypominają nieco kręgle, a nieco kule (petanka). Wprowadzony w rozgrywce system punktacji powoduje jednak, że Mölkky to gra zdecydowanie ciekawsza.

Co ważne, w Mölkky z powodzeniem radzą sobie zarówno dzieci, jak i dorośli, w tym osoby starsze!

To gra dla każdego, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Wystarczy kilku ochotników i odpowiednie miejsce do gry (działka rekreacyjna, szkolne boisko, plac zabaw).

Więcej informacji: http://www.molkky.com/wp/strona-glowna/

Materiał przygotowany przez Tactic Games www.tactic.net

Rodzinna rozgrywka w Mölkkymat. pr.Rodzinna rozgrywka w Mölkky

Mölkky – początkowe ustawienie kręglimat. pr.Mölkky – początkowe ustawienie kręgli

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021
Reklama