Nauka

To inni są winni

Czym jest hipokryzja ekologiczna? Ile możemy poświęcić dla klimatu?

„Jeszcze w 2016 r. kwestie środowiska obchodziły tylko 45 proc. badanych, już jednak w 2018 r., jak pokazuje CBOS, odsetek ten wzrósł do 68 proc.”. „Jeszcze w 2016 r. kwestie środowiska obchodziły tylko 45 proc. badanych, już jednak w 2018 r., jak pokazuje CBOS, odsetek ten wzrósł do 68 proc.”. Mirosław Gryń
Socjolog dr hab. Przemysław Sadura o skłonności do wyrzeczeń na rzecz klimatu i o tym, że najłatwiej jest rezygnować z tego, czego się nie ma.
Dr hab. Przemysław SaduraKrzysztof Żuczkowski/Forum Dr hab. Przemysław Sadura

EDWIN BENDYK: – Czy pandemia nas zmieni? Czy doświadczeni restrykcjami i ograniczeniami, kryzysem ekonomicznym będziemy bardziej solidarni i skłonni do poświęceń w walce z innymi wyzwaniami?
PRZEMYSŁAW SADURA: – Doświadczenie osobiste, jak i badawcze podpowiada pesymistyczną refleksję. Śmierć Jana Pawła II, mimo wielu nadziei i widoku bratających się kibiców wrogich klubów, nie przyniosła narodowego pojednania, podobnie katastrofa w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.

Polityka 12.2021 (3304) z dnia 16.03.2021; Rozmowa Polityki; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "To inni są winni"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021