Nauka

Dlaczego po przyjęciu szczepionki wciąż można się zakazić?

Kolejka do szczepienia na Stadionie Narodowym, kwiecień 2021 r. Kolejka do szczepienia na Stadionie Narodowym, kwiecień 2021 r. Adam Chełstowski / Forum
W Polsce dla wielu osób, niestety z prezydentem na czele, otrzymanie szczepionki jest równoznaczne z zakończeniem pandemii. Ale to duża pomyłka!

Po posiedzeniu Rady Gabinetowej prezydent Andrzej Duda wyraził przekonanie, że skoro jesteśmy na etapie rozpędzającego się programu szczepień, to doprowadzi nas on do pokonania koronawirusa. To z gruntu błędne przeświadczenie jest niestety mocno rozpowszechnione. Tymczasem żadna szczepionka przeciwko covid nie zabija tego zarazka, a jedynie może na niego uodpornić. Jak precyzuje prof. Robert Flisiak – szczepienie jest PRZYSPIESZENIEM nabycia odporności.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021