Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Covid (w) ciąży

Covid: szczepić w ciąży czy nie?

Bez jasnego komunikatu, czy szczepienia przeciwko Covid-19 są dla ciężarnych bezpieczne i zalecane, wiele uważa, że lepiej zaczekać do połogu. Bez jasnego komunikatu, czy szczepienia przeciwko Covid-19 są dla ciężarnych bezpieczne i zalecane, wiele uważa, że lepiej zaczekać do połogu. Shutterstock
Badania kliniczne szczepionek przeciwko Covid-19 u ciężarnych dopiero trwają. Powinny się szczepić czy nie?
Nie ma bezwzględnych przeciwwskazań wobec szczepienia ciężarnych na Covid-19, a jeśli ryzyko zakażenia jest duże, powinno się kobietę do szczepienia namawiać.Sunlovesea/PantherMedia Nie ma bezwzględnych przeciwwskazań wobec szczepienia ciężarnych na Covid-19, a jeśli ryzyko zakażenia jest duże, powinno się kobietę do szczepienia namawiać.

„Nikogo pani nie znajdzie, kto panią zaszczepi” – usłyszała Agata Stola w Centrum Medycznym w Radzyminie. Ginekolodzy z prywatnej firmy Medicover też jej nie dali nadziei. Pierwszy złapał się za głowę: „Kto pani takich rzeczy naopowiadał, żeby domagać się szczepionki?”. Drugi był ostrożny: „Pani powinna się oszczędzać i nie wystawiać na żadne ryzyko”. A trzeci szczery: „Z tego, co wiem, nie ma odgórnych zaleceń, ale pani jest chyba lepiej wyedukowana niż ja, więc proszę zrobić, co pani chce”.

Polityka 17.2021 (3309) z dnia 20.04.2021; Nauka i cywilizacja; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Covid (w) ciąży"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022