„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Nauka

Pod jednym dachem

Zwierzęta w wielkim mieście

Uratowana z rzeźni świnia Lilly mieszkała na warszawskim Ursynowie, jej właściciele wyprowadzali ją na spacery, 2015 r. Uratowana z rzeźni świnia Lilly mieszkała na warszawskim Ursynowie, jej właściciele wyprowadzali ją na spacery, 2015 r. Jacek Turczyk
W miastach żyje mnóstwo zwierząt, zarówno tych przez nas kochanych i pożądanych, jak i tych, których chcemy się pozbyć. Nasz stosunek do nich zawsze oscylował między podziwem a pogardą, miłością a nienawiścią.
Aktor Eugeniusz Bodo tym zdjęciem z dogiem arlekinem Sambo dał wyraz swego przywiązania do przyjaciela, 1931 r.Czesław Czapliński/Fotonova Aktor Eugeniusz Bodo tym zdjęciem z dogiem arlekinem Sambo dał wyraz swego przywiązania do przyjaciela, 1931 r.

Zaraz po wojnie w suterenie kamienicy przy ul. Piwnej 6 w ruinach Starego Miasta w Warszawie mieszkała staruszka, która codziennie dokarmiała gołębie 5 kg ziarna. Kazimiera Majchrzak, emerytowana pracownica PKO, została ulubienicą warszawiaków, którzy zaczęli ją wspierać, a po odbudowaniu starówki jej dom nazwano Kamienicą Pod Gołębiami. Teraz ani dokarmiający, ani gołębie nie mają już tak dobrej prasy, bo ci pierwsi uważani są za dziwaków, te drugie zaś za brudzące pomniki i roznoszące zarazki „latające szczury”.

Polityka 22.2021 (3314) z dnia 25.05.2021; Nauka i cywilizacja; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Pod jednym dachem"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021