Nauka

Prognoza na 28 dni

Prognozy subsezonowe

Burza w pobliżu Arribo w Kolorado, USA. Burza w pobliżu Arribo w Kolorado, USA. Getty Images
Meteorologom coraz lepiej udaje się przewidzieć, czy za cztery tygodnie będzie ciepło lub zimno, wilgotno lub sucho
Grafika Jen Christiansen

Hej, google, powiedz mi, jaka będzie pogoda? Wygodnie nam dziś z myślą, że możemy snuć plany na najbliższą przyszłość, opierając się na precyzyjnych prognozach pogody na najbliższe trzy, cztery lub pięć dni. Rodziny i znajomi umawiają się na weekend na grilla w ogrodzie. Hodowcy cytrusów zawczasu osłaniają drzewka pomarańczowe przed przymrozkami. Służby ratownicze ewakuują miejscowości, do których wiatr może przenieść ogień z odległego pożaru. Mieszkańcy dolin rzecznych układają worki z piaskiem, by ochronić swoje domy i firmy przed zalaniem przez wody deszczowe.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Świat Nauki; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Prognoza na 28 dni"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020