Nauka

Andrzej „bo uważam, że nie” Duda znów mówi o szczepionkach

Prezydent Andrzej Duda na konferencji #GLOBSEC2021 w Bratysławie Prezydent Andrzej Duda na konferencji #GLOBSEC2021 w Bratysławie Marek Borawski / Kancelaria Prezydenta RP
Byłoby lepiej, gdyby prezydent Andrzej Duda nie zabierał głosu na tematy medyczne. Znowu musiał tłumaczyć się ze swoich niejasnych wywodów paranaukowych, a może szczepionkowych fobii.

Wczorajsza wypowiedź Andrzeja Dudy podczas międzynarodowej konferencji GLOBSEC w Bratysławie, dotycząca – przy okazji – sytuacji epidemicznej w Polsce po pół roku masowej akcji szczepień, wprawiła słuchaczy w zdumienie.

Pan prezydent mógł sobie oszczędzić tego wątku, skoro większą część wystąpienia poświęcił potrzebie ponadregionalnej solidarności przy zwalczaniu ekonomicznych skutków pandemii. Ale widać chciał zaimponować swoją wiedzą medyczną i rozeznaniem w epidemiologii, skoro zahaczył o wpływ szczepionek przeciwko covid na uwidoczniony w statystykach spadek zachorowań.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021