Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Obiektywny rewizjonizm

Obiektywny rewizjonizm. Potrzebujemy nowej opowieści o PRL

Dr Michał Przeperski Dr Michał Przeperski Leszek Zych / Polityka
Dr Michał Przeperski, laureat Nagrody Naukowej POLITYKI, opowiada o fascynacji PRL i potrzebie stworzenia spójnej narracji o transformacji ustrojowej.
Polityka

AGNIESZKA KRZEMIŃSKA: – Dyskutował pan o warsztacie literata w Norwegii, gdy żona odbierała w pańskim imieniu Nagrodę Naukową POLITYKI, mówiąc, że „mój mąż urodził się historykiem i naukowcem”.
MICHAŁ PRZEPERSKI: – Faktycznie, szybko nauczyłem się czytać, ale prawda jest taka, że historią zaraził mnie mój ojciec. Dlatego moją pierwszą książkę – „Nieznośny ciężar braterstwa”, poświęconą konfliktom polsko-czeskim w XX w. – zadedykowałem jemu.

Polityka 46.2021 (3338) z dnia 08.11.2021; Nauka i cywilizacja; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Obiektywny rewizjonizm"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022