Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Nauka

Psychologiczne inspiracje z PWN

. . mat. pr.
Dla Wydawnictwa Naukowego PWN rok 2021 był wyjątkowy – wydaliśmy ponad 200 nowych publikacji, otrzymując 22 nagrody i wyróżnienia. Zdobyliśmy II miejsce w rankingu TOP Marka 2021 w kategorii Wydawnictwa. Dużo działo się także w obszarze psychologii. Na jakie publikacje warto zwrócić uwagę? Gdzie szukać inspiracji?

BIBLIOTEKA PSYCHOTERAPEUTY

Książki PWN Narracyjna terapia więzi Szymona Chrząstowskiego oraz Psychoterapia dziś autorstwa Zofii Milskiej-Wrzosińskiej, zdobyły dwie równorzędne nagrody, w pierwszej edycji Konkursu o Nagrodę Naukową im. Andrzeja Wiśniewskiego, organizowanego przez Zarząd Sekcji Psychoterapii przy PTP.

Uzupełnieniem biblioteki jest Diagnoza w psychoterapii par. Tom 1. Diagnoza par w różnych podejściach pod redakcją Hanny Pinkowskiej-Zielińskiej i Bartosza Zalewskiego. To pierwsza książka z serii „Biblioteka Psychoterapeuty”, niebawem ukażą się kolejne tomy.

Książki są dostępne pod tym adresem.

.mat. pr..

JAK DZIAŁA MÓZG

Wśród wielu książek o tej tematyce, PWN przygotowało wyśmienite publikacje popularnonaukowe, które wyjaśniają, jak działa ludzki mózg, są to: Księga zdrowia mózgu Johna Randolpha oraz Mózg. Co każdy powinien wiedzieć Garego L. Wenka.

Książki są dostępne pod tym adresem.

.mat. pr..

NAUKA W PIGUŁCE

W ramach serii „Nauka w pigułce”, PWN oddało do rąk Czytelników m.in.: Carl G. Jung w pigułce Garego Bobroffa oraz Sigmund Freud w pigułce Alana Portera.

Książki są dostępne pod tym adresem.

.mat. pr..

O PSYCHOLOGII I PSYCHOLOGACH

W minionym roku ukazała się książka O psychologii i psychologach. Między uniwersytetem a praktyką społeczną autorstwa prof. dr. hab. Jerzego M. Brzezińskiego i prof. dr. hab. Piotra K. Olesia. To ważny głos w dyskusji o kondycji kształcenia i zawodu psychologa w Polsce.

Książka jest dostępna pod tym adresem.

WARSZTAT PSYCHOLOGA PROFESJONALISTY

Uzupełnieniem oferty książkowej PWN, jest cykl szkoleń – Warsztat Psychologa Profesjonalisty, skierowany do psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów. Wspólnie z autorytetami z tych dziedzin, przekazujemy na każdym ze spotkań cenioną i poszukiwaną wiedzę. Zapraszamy!

Więcej informacji pod tym adresem.

.mat. pr..

Materiał powstał we współpracy z Wydawnictwem Naukowym PWN

Reklama

Czytaj także

Świat

Gerhard Schröder, towarzysz Putina. Toksyczny związek na dobre i złe

Były kanclerz Gerhard Schröder, który wciąż nie wyrzekł się przyjaźni z gospodarzem Kremla, jest symbolem wszystkich niemieckich problemów z Rosją. Ale wcale nie najgorszym.

Marek Orzechowski
19.05.2022
Reklama