Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Nagrody Naukowe

Jacek Bil

Jacek Bil finalistą Nagród Naukowych POLITYKI 2018

Jacek Bil Jacek Bil Leszek Zych / Polityka
Lekarz kardiolog doskonalący metody leczenia tętnic wieńcowych, łączący pracę klinicysty z wdrożeniami w polskim przemyśle.

Rocznik 1983. Doktor nauk medycznych, specjalista kardiolog, starszy asystent w Klinice Kardiologii Inwazyjnej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Należy do grupy klinicystów mających solidne podstawy w naukach podstawowych i doświadczenie przemysłowo-biznesowe. Praca w Klinice Kardiologii pozwoliła mu uzyskać status doskonałego lekarza praktyka i utrzymać pozycję znakomitego naukowca aktualnie koncentrującego się na dwóch kierunkach badawczych. Pierwszy to udoskonalanie zabiegów przezskórnego leczenia zwężeń zlokalizowanych w tętnicach wieńcowych, tak aby te inwazyjne procedury niosły możliwie najniższe ryzyko dla pacjenta. Drugi to czynny udział we wprowadzeniu na rynek polski dedykowanego do leczenia bifurkacji wieńcowych stentu BiOSS, który śmiało może konkurować zarówno jakością, jak i ceną z produktami zagranicznymi.

Jego działalność naukowa została uznana na forum międzynarodowym, co zaowocowało uzyskaniem prestiżowego tytułu Fellow of the European Society of Cardiology (FESC), a także współtworzeniem Grupy Roboczej przygotowującej Międzynarodowy Kongres Kardiologii Interwencyjnej EuroPCR w Paryżu, w którym tylko w 2018 r. wzięło udział ponad 12 tys. lekarzy z całego świata.

Reklama
Reklama