Piotr Oleśkowicz-Popiel finalistą Nagród Naukowych POLITYKI 2018

Piotr Oleśkowicz-Popiel
Celem jego pracy badawczej jest dbałość o zrównoważony rozwój poprzez osiąganie korzyści ekonomicznych ze stosowania nowych technologii wykorzystujących odpady do produkcji potrzebnych chemikaliów i biopaliw.
Piotr Oleśkowicz-Popiel
Michał Sita/Polityka

Piotr Oleśkowicz-Popiel

Rocznik 1981. Doktor habilitowany inżynier, profesor nadzwyczajny Politechniki Poznańskiej, prodziekan ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.

Zajmuje się opracowywaniem nowych metod przetwarzania surowców odpadowych, koncentrując się na technologiach umożliwiających neutralizowanie skutków stosowania paliw kopalnych i niekorzystnych dla środowiska i klimatu odpadów powstających w różnych gałęziach przemysłu. Celem nadrzędnym jego pracy badawczej jest dbałość o zrównoważony rozwój poprzez osiąganie korzyści ekonomicznych ze stosowania nowych technologii wykorzystujących odpady do produkcji potrzebnych chemikaliów i biopaliw. Opracował nowatorską technologię produkcji ze ścieków mleczarskich kwasu kapronowego, cennego związku chemicznego, którego można wykorzystać w wielu procesach stosowanych w przemyśle chemicznym.

Badacz pracował w renomowanych instytucjach badawczych w USA i Danii. Jest współautorem wielu artykułów w cenionych czasopismach, które uzyskały już ponad 1500 cytowań! Kierownik ważnych grantów i autor wniosku patentowego. Poza działalnością badawczą i współpracą z instytucjami gospodarczymi ma dorobek dydaktyczny i organizacyjny jako prodziekan ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką swojego wydziału.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj