Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Projekt Impossible, oprogramowanie DaVinci Resolve Lite
Im więcej w mediach obrazów przemocy i niedoli, tym większa świadomość, jak bardzo nasze codzienne rozterki należą do problemów pierwszego świata. Samo Technoecho jest dowodem lekceważenia powagi globalnej sytuacji. Szukając zatem nowych propozycji, wybraliśmy te, które nie prowadzą do wyzysku, nie utrwalają nierówności społecznych, nie powiększają ilości toksycznych odpadów – pozostają przyjazne dla ludzi, zwierząt i roślin.
Aparat do zdjęć natychmiastowych i kasetka z kliszami firmy Impossible
materiały prasowe

Aparat do zdjęć natychmiastowych i kasetka z kliszami firmy Impossible

Światłoczułe

Projekt Impossible powstał z inicjatywy kilku zaledwie osób, którym trudno było się pogodzić z odejściem w niebyt technologii zdjęć natychmiastowych, wynalezionej jeszcze w latach 40. przez firmę Polaroid. Projekt miał charakter bardziej sentymentalny niż komercyjny. Fotografie o charakterystycznym, zbliżonym do kwadratowego, formacie zajmowały bowiem niegdyś bardzo interesującą pozycję na rynku i w świadomości użytkowników. Z racji ich niepowtarzalności, jednorazowości, stanowiły bardziej, niż zdjęcia wykonywane w innych technikach, świadectwa ulotności czasu, intymne dowody na istnienie przeszłości.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj