Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Kryzys w oczach prezesów banków

 

KRZYSZTOF ROSIŃSKIMarek Wiśniewski/Puls Biznesu/ForumKRZYSZTOF ROSIŃSKI


GETIN NOBLE BANK

Istniało spore ryzyko, że ludzie wycofają z banków oszczędności. Na szczęście ten odpływ okazał się znikomy. Rząd uspokoił nastroje podnosząc wysokość maksymalnych rekompensat z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do 50 tys. euro na osobę.

 

MATEUSZ MORAWIECKIMarek Markiewicz/ForumMATEUSZ MORAWIECKI


BZ WBK

Polskim bankom pomogła stosunkowo niewielka zależność od kredytów, napływ funduszy europejskich i inwestycji zagranicznych, a także spora elastyczność rynku pracy.

 


BRE BANK

Wielu naszych konkurentów praktycznie przestało na depozytach zarabiać. Nic zatem dziwnego, że zaczęli szukać dla siebie innych źródeł dochodu. Efektem są droższe kredyty.

 

WOJCIECH SOBIERAJGrzegorz Press/PolitykaWOJCIECH SOBIERAJ


ALIOR BANK

Zasady stają się jasne: jeśli jesteśmy dla ciebie bankiem pierwszego wyboru, zaoferujemy ci bardzo korzystne warunki. Ale jeśli traktujesz naszą ofertę wybiórczo, nie będziesz miał takich propozycji jak nasi najlepsi klienci.

 

LESZEK NIEMYCKIRadosław Nawrocki/ForumLESZEK NIEMYCKI


DEUTSCHE BANK

Przyczyną dzisiejszych kłopotów było przekonanie, że najważniejsza jest historia kredytowa klienta. Znacznie mniejszą wagę przywiązywano do tego, czy kolejny kredyt nie będzie oznaczał przekroczenia rozsądnego poziomu łącznych miesięcznych rat.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Mleko się rozlało? Tajemnice morderstwa w Białymstoku

Za kratami w Hajnówce od kilkunastu lat siedzi Jan Ptaszyński z Michnówki na Podlasiu. Są powody, by przypuszczać, że w jego sprawie nie wszystko jest jasne.

Arkadiusz Panasiuk
27.11.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną