Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Tak pękała pierwsza bańka

9 sierpnia 1995 r. na giełdę technologiczną Nasdaq weszła firma Netscape, producent pierwszej masowej przeglądarki internetowej o tej samej nazwie.

Już pierwszego dnia notowań cena jej akcji skoczyła z 28 do 75 dol., a twórca programu Marc Andreessen trafił na okładkę „Time’a” jako 24-letni milioner (założyciel Facebooka Mark Zuckerberg znalazł się na niej trzy miesiące temu, ale jako miliarder). Tak zaczęła się pierwsza bańka internetowa – w ślad za Netscapem na giełdę weszło kilkaset dot-comów, firm oferujących produkty lub usługi w Internecie. Wśród nich były przyszłe potęgi handlu elektronicznego jak Amazon.com, ale większość stanowiły raczkujące przedsięwzięcia, wyceniane często na dziesiątki milionów dolarów, choć nie przynosiły jeszcze żadnego zysku.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną