Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

W co gra HR ?

XV edycja Kongresu Kadry

materiały prasowe
Kongres Kadry to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w branży HR. To doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczenia, poznania najnowszych trendów HR, integracji środowiska.

XV edycja Kongresu Kadry odbędzie się 23-25 kwietnia w Warszawie w Hotelu Intercontinental pod hasłem "W co gra HR?".  W programie znajdą Państwo wiele inspirujących wystąpień oraz najnowsze studia przypadków.

W sesjach plenarnych wystąpią:

 

Steve Head  - ekscentryczny mówca
„Recepta na biznes i motywację pracowników, aby dwa plus dwa dało pięć”

Steve przeniesie Uczestników w podróż w głąb własnej świadomości. Podpowie jak minimalizować konflikty i zwiększyć wydajność, zarówno swoją jak i współpracowników. Pokaże także jak radzić sobie ze sfrustrowanymi ludźmi, panując równocześnie nad swoimi emocjami.  Wystąpienie bardzo energetyczne, interaktywne i praktyczne.

Catherine Hall - Consultant Oprandi Polska. Chartered Member CIPD
HR Nowej Generacji - czas na zmiany

Najnowsze badania brytyjskiego Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) wskazują przyszły kształt i kierunek, w którym aktywnie zmierza praktyka HR.  Podkreślają one także rosnący  jej wkład w decyzje biznesowe. Najbardziej dynamiczni liderzy HR już  teraz przeprowadzają „cichą rewolucję” w firmach. Jak będzie wyglądać "cicha rewolucja HR" w organizacjach? Te tajemnice zdradzimy już na Kongresie.

Cinnie Noble
Niewidoczne konflikty – ukryte rezerwy organizacyjnego potencjału?

Istota konfliktu wykracza szeroko poza ramy tego co zazwyczaj z nim kojarzymy (stosowanie siły, wrogość,  podniesiony głos). Problemy z komunikowaniem się w zespole, zachwianie wzajemnych relacji pomiędzy jego członkami następuje dużo wcześniej. Zarządzanie szerokim spektrum konfliktów w miejscu pracy wymaga  dokładnego i wysoce wyspecjalizowanego podejścia. Dotyczy to m.in. środków systemowych oraz umiejętnego rozpoznania przyczyn  konfliktu i właściwego ich adresowania.

Ewald Manz - Simon Cummins Odgers BERNDTSON
Zarządzanie zasobami ludzkimi w sporcie - skok na głęboką wodę.

Już niedługo odbędzie się największe święto piłkarskie w Europie - Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Sport jako biznes szybko się zmienia i profesjonalizuje. Organizacje i kluby sportowe wymagają specjalistów i liderów światowej klasy. Przedstawiciele Odgers BERNDTSON specjalizujący się w executive search w sporcie, podczas Kongresu przedstawią swoje doświadczenia w branży sportowej oraz dobre praktyki największych organizacji sportowych, z którymi mieli okazję współpracować.

Przedstawiciele Spółki PL.2012 oraz UM Warszawa z rekrutacyjnym projektem gigantem
Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA Euro 2012™ – przygoda życia, projekt roku

Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA Euro 2012™ to projekt organizowany przez 4 miasta gospodarze turnieju UEFA Euro 2012™ – Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław oraz koordynowany przez spółkę Ministerstwa Sportu i Turystyki PL.2012. Na czas turnieju do obsługi turystów, kibiców, dziennikarzy oraz mieszkańców miast potrzebnych będzie około 3000 wolontariuszy. Kontakty interpersonalne z wolontariuszami, miłe przyjęcie, powitanie i otrzymanie wszelkich potrzebnych informacji wpłynie w znaczący sposób na to, jak przez odwiedzających ludzi zostaną zapamiętane nasze miasta i nasz kraj. Jak wygląda największa i najbardziej medialna rekrutacja tego roku?

 

W ramach Kongresu odbędzie się również sześć ścieżek tematycznych każdego dnia. Będą to m.in:

- Strategiczna rola HR (BGŻ, Microsoft, Grupa Żywiec)
- Sprawdzone rozwiązania (RWE, BZ WBK, Tieto, Energa Hydro, TP Emitel)
- HR w firmie rodzinnej (Yes, A.Blikle, Salvamedica, Indesit Company)
- Employer branding (Huawei Polska, Skanska, Kompania Piwowarska, Novo Nordisk)
- Pracownicy jutra (Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Nokia Siemens Networks, Teleca)
- Narzędzia wspierające HRM (COIG, Bank Pocztowy, Toyota Motor Manufacturing, INEA)
- Potencjał-kompetencje-talent (Competency Institute, Grupa TP, BRE Bank)
- Efektywność HR (MSZ, USP Zdrowie, DB Schenker)
- Motywowanie (General Motors, Energa Operator, Hitachi Data Systems)


Drugiego dnia Kongresu równolegle do ścieżek tematycznych Uczestnicy Kongresu Kadry będą mogli wziąć udział w indywidualnych sesjach coachingowych prowadzonych przez doświadczonych coachów biznesowych Coach WiseTM m.in Pawła Sopkowskiego, Annę Pyrek, Romualda Kępe, J. Dawida Wawrzyniaka, Sylwię Marciniak, Sławkę Smith.

Zapraszamy także na sesje networkingowe, które podczas przerw odbywać się będą podczas Kongresu. Poprowadzą je specjaliści z BNI Polska. Zachęcamy do nawiązywania kontaktów i budowania przyjacielskiej atmosfery podczas Kongresu.

Dodatkowo 25 kwietnia w centrum konferencyjnym Knowledge Village odbędą się cztery równoległe warsztaty. Do wyboru są:

1. Silny HR w organizacji warsztat na licencji CIPD House of Skills
2. Jak rozwijać potencjał, talenty – pracowników! Competency Institute
3. Rozwiń ciało i umysł – czyli udoskonalaj kompetencje menedżerskie Integra Consulting
4. Pytania bez odpowiedzi – czyli granice dogmatu w coachingu Schenk Institute

Więcej informacji oraz pełny program i wszelkie aktualności dostępne są na stronie  internetowej kongreskadry.pl.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Co z uznaniem ukraińskiej Cerkwi? Pytamy metropolitę Sawę. „Teraz trwa wojna”

Rozmowa z metropolitą Sawą, zwierzchnikiem Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, związanego z patriarchatem moskiewskim, o tym, dlaczego polscy prawosławni nie uznają niezależności Cerkwi w Ukrainie.

Katarzyna Kaczorowska
09.08.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną