Rynek

Szóste paliwo

PORADNIK: Termomodernizacja domu

Na termomodernizację można zaciągnąć kredyt, którego część spłaci państwo, przyznając specjalną premię. Na termomodernizację można zaciągnąć kredyt, którego część spłaci państwo, przyznając specjalną premię. Wojciech Traczyk / EAST NEWS
Jak ocieplić zimny dom? Tylko gruntowna termomodernizacja zmniejszy rachunki za energię.

Dopóki energia była tania, jej straty nie miały większego znaczenia. W latach 70. współczynnik przenikania ciepła przez ściany U wynosił od 1,16 do 1,42. Kaloryfery ogrzewały i dom, i okolicę. Dzisiejsze przepisy wymagają dla ścian współczynnika nie większego niż U=0,30. W budynkach pasywnych spadł on do 0,1. Domy budowane po 2020 r. powinny mieć podobne zapotrzebowanie na energię jak pasywne albo jeszcze niższe. Od tych liczących kilkadziesiąt lat będzie je dzieliła przepaść.

Polityka 41.2012 (2878) z dnia 10.10.2012; Rynek; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Szóste paliwo"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Kocie i psie lęki

Joanna Iracka o frustracjach i lękach, które trapią psy i koty, oraz o tym, jak można im pomóc.

Malwina Dziedzic
26.05.2020