Rynek

Skrzydła władzy

Vipoloty - kupować czy nie?

Boeing Business Jet (BBJ), spółka produkująca samoloty dla vipów oferuje maszyny w cenie od 40 do 300 mln dolarów. Boeing Business Jet (BBJ), spółka produkująca samoloty dla vipów oferuje maszyny w cenie od 40 do 300 mln dolarów. Jim Wilson / materiały prasowe
Wraca sprawa zakupu rządowych samolotów. Jaki ma być polski Air Force One na miarę naszych aspiracji i możliwości?
Embraer 175. Po katastrofie smoleńskiej polskie vipy zrezygnowały z wojskowego transportu i przesiadły się do dwóch wynajętych od Eurolotu samolotów średniego zasięgu.Bartosz Krupa/EAST NEWS Embraer 175. Po katastrofie smoleńskiej polskie vipy zrezygnowały z wojskowego transportu i przesiadły się do dwóch wynajętych od Eurolotu samolotów średniego zasięgu.

Trudnego zadania wypracowania ponadpartyjnego porozumienia w sprawach podniebnego transportu vipów podjął się prezydent Bronisław Komorowski. Na razie wszystkie partie deklarują, że są za odbudową rządowej floty samolotów, ale prezydent jest czujny. Wie, że w każdej chwili politycy mogą zmienić zdanie, bo zdają sobie sprawę, iż wyborcy najchętniej widzieliby ich na siedzeniach służbowych samochodów średniej klasy. Jeśli samoloty, to prędzej rejsowe Lotu, a najlepiej Ryanaira, a nie wygodne fotele odrzutowych salonek.

Polityka 31.2013 (2918) z dnia 30.07.2013; Rynek; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Skrzydła władzy"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021