Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Rynek

Skrzydła władzy

Vipoloty - kupować czy nie?

Boeing Business Jet (BBJ), spółka produkująca samoloty dla vipów oferuje maszyny w cenie od 40 do 300 mln dolarów. Boeing Business Jet (BBJ), spółka produkująca samoloty dla vipów oferuje maszyny w cenie od 40 do 300 mln dolarów. Jim Wilson / materiały prasowe
Wraca sprawa zakupu rządowych samolotów. Jaki ma być polski Air Force One na miarę naszych aspiracji i możliwości?
Embraer 175. Po katastrofie smoleńskiej polskie vipy zrezygnowały z wojskowego transportu i przesiadły się do dwóch wynajętych od Eurolotu samolotów średniego zasięgu.Bartosz Krupa/EAST NEWS Embraer 175. Po katastrofie smoleńskiej polskie vipy zrezygnowały z wojskowego transportu i przesiadły się do dwóch wynajętych od Eurolotu samolotów średniego zasięgu.

Trudnego zadania wypracowania ponadpartyjnego porozumienia w sprawach podniebnego transportu vipów podjął się prezydent Bronisław Komorowski. Na razie wszystkie partie deklarują, że są za odbudową rządowej floty samolotów, ale prezydent jest czujny. Wie, że w każdej chwili politycy mogą zmienić zdanie, bo zdają sobie sprawę, iż wyborcy najchętniej widzieliby ich na siedzeniach służbowych samochodów średniej klasy. Jeśli samoloty, to prędzej rejsowe Lotu, a najlepiej Ryanaira, a nie wygodne fotele odrzutowych salonek.

Polityka 31.2013 (2918) z dnia 30.07.2013; Rynek; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Skrzydła władzy"
Reklama