Rynek

Żarłoczny Babisconi

Zły Czech – Andrej Babiš

Według Babiša, Czesi powinni kupować przede wszystkim rodzime towary, które na pewno są zdrowe i bezpieczne. Według Babiša, Czesi powinni kupować przede wszystkim rodzime towary, które na pewno są zdrowe i bezpieczne. Martin Sterba, Josef Horazny/CTK / PAP
Jeden z najbogatszych Czechów zbił fortunę na produkcji żywności, a o polskim jedzeniu ma zdanie jak najgorsze. Teraz kupuje firmy wydawnicze i wkracza do polityki, a jego przeciwnicy już straszą nowym Berlusconim.
Wielu polskich eksporterów żywności twierdzi, że w dużej mierze to on stoi za zmasowaną krytyką naszych produktów.Martin Sterba, Josef Horazny/CTK/PAP Wielu polskich eksporterów żywności twierdzi, że w dużej mierze to on stoi za zmasowaną krytyką naszych produktów.

Ja nie jem tego waszego gówna” – w tak niewyszukanych słowach Andrej Babiš kilka miesięcy temu odmówił degustacji kiełbasy podczas dyskusji o jakości polskiego jedzenia w czeskim programie telewizyjnym „Máte slovo”. Babiš to postać dobrze znana Czechom, bo choć z pochodzenia jest Słowakiem, od 20 lat mieszka w Czechach, ma tamtejsze obywatelstwo i w Pradze znajduje się główna siedziba jego imperium.

Polityka 34.2013 (2921) z dnia 20.08.2013; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Żarłoczny Babisconi"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013