Rynek

Prezes na elektrycznym grillu

PGE od środka

Zwykły prezes spółki Skarbu Państwa w takiej sytuacji nie wychylałby się, ale Kilian nie jest zwykłym prezesem. Jest przyjacielem premiera i jego zaufanym doradcą w sprawach gospodarczych. Zwykły prezes spółki Skarbu Państwa w takiej sytuacji nie wychylałby się, ale Kilian nie jest zwykłym prezesem. Jest przyjacielem premiera i jego zaufanym doradcą w sprawach gospodarczych. Adam Chełstowski / Forum
Na styku państwowej gospodarki i polityki iskrzy. Świadczą o tym nagłe dymisje w zarządzie Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Za chwilę może dojść do poważnych wyładowań.
Prezes PGE już wie, że z tym ekonomicznym liberalizmem przegiął.Alina Gajdamowicz/Agencja Gazeta Prezes PGE już wie, że z tym ekonomicznym liberalizmem przegiął.

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej Krzysztof Kilian godziny poprzedzające feralne posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego odwołano z zarządu dwójkę jego najbliższych współpracowników – Bogusławę Matuszewską i Wojciecha Ostrowskiego – spędził na debacie „Rozproszona energetyka jądrowa szansą dla Polski?”. Temat, jak na te okoliczności, dość egzotyczny. Polska nie ma zwykłej elektrowni atomowej, a co mówić o rozproszonej energetyce jądrowej, której nie dorobił się jeszcze nikt na świecie.

Polityka 45.2013 (2932) z dnia 05.11.2013; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Prezes na elektrycznym grillu"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Jedni śpiewali – drudzy donosili

Jak powiedział pewien przyjaciel poety, „Mamy przed sobą dwa oblicza tej samej Rosji, jedno tworzy i śpiewa, drugie buduje i donosi”.

Daniel Passent
19.01.2021